Zajęcia Stacjonarne

 

 

Grupa WeDo 2.0  - Czołg 

 

Kolejnym projektem realizowanym na warsztatach stacjonarnych był czołg.

Chłopcy z dumą wartą każdego żołnierza zbudowali ogromny fort, z którego atakowali. Nasze urocze dziewczęta nie były jednak zainteresowane wojną i wolały podejść do budowania i zabawy z pokojowym nastawieniem.

Efekty pracy widać na filmiku, zapraszamy do obejrzenia!

 

 

Grupa WeDo 2.0  - Krokodyl 

 

Kto się boi krokodyla? Na pewno nie nasi podopieczni, którzy nawet pośród kilku krokodyli czują się jak ryba w wodzie! Widzicie tę dżunglę? Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dlatego tak bardzo kochamy to, co robimy !

Zapraszamy do mrożącego krew w żyłach spotkania z robokrokodylami! 

 

 

 

Grupa WeDo  2.0 -  Karuzela

 

Na warsztatach stacjonarnych zrobiło się ostatnio bardzo wesoło.

Budowaliśmy karuzelę, a według dziecięcych zasad- im szybciej, tym lepiej :) Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy ludziki z karuzeli wypadają i lądują metr dalej, a dzięki "zawrotnej prędkości" konstrukcja przewraca się. Na szczęście było niewiele takich przypadków i ludziki po zajęciach spokojnie wróciły do naszej "ludzikowni".

Zobaczcie filmik ! ⇓

 

 

 

Grupa WeDo 1.0 - Małpka

 

Niedawno dzieciaki grały nam... Na szczęście nie na nerwach, tylko na bębęnkach! Budowanie robotycznej małpki to pikuś! Sprawdzanie jakie dźwięki wydają poszczególne rzeczy było bardzo zabawne, okazało się, że zagrać można nawet na plastikowej zebrze  🙂

 

 

Grupa Lego Mindstorms EV3 - Walki Robotów

 

Na ostatnich warsztatach stacjonarnych byliśmy świadkami prawdziwej walki robotów! Uczestnicy budowali jeździk gąsiennicowy,  później według własnego pomysłu ulepszali go.

Kto powiedział, że Robotyka Lego  jest tylko dla chłopców? Nasze Robotyczne Dziewczyny wcale nie były w tyle, z czystym sumieniem można powiedzieć, że „szły łeb w łeb” i dorównały płci męskiej!

Emocji było co nie miara, zapraszamy do obejrzenia filmiku i przeżycia tego, co dzieciaki  !  🙂

 

 

Grupa WeDo 2.0 - Benek Karbownik

 

Na zajęciach stacjonarnych w piątek  grupa Lego WeDo 2.0 miała za zadanie zbudowanie i zaprogramowanie Benka Karbownika, a następnie uczestnicy wzięli udział w grze planszowej. Specjalne pola gry umożliwiały karbowanie papieru !  🙂

Zwycięzca musiał zyskać 5 ukarbowanych pasków. Było sporo frajdy - szczególnie podczas karbowania  

 

 

Grupa WeDo 2.0 - Chomik

 

Na zajęciach stacjonarnych z Lego WeDo 2.0 dzieci budowały CHOMIKA  Na zakończenie zajęć  zrobiliśmy mały test wiadomości odnośnie budowy robotów.   Jak się okazało semestr zajęć nie poszedł na marne - nasi podopieczni wiedzą z czego składa się robot ! 🙂