Warsztaty z drukiem 3D

 

Jeżeli wasza pociecha wyraża zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, interesuje się robotami czy też, buduje w domowym zaciszu własne wynalazki – z pewnością warto motywować je do dalszego działania. W przyszłości może okazać się, że to właśnie dzięki motywacji rodziców, dzieci zostają wspaniałymi inżynierami, wynalazcami i naukowcami, których praca zrewolucjonizuje nasze życie.

W jaki sposób jednak motywować dzieci, jeśli sami często nie do końca rozumiemy, jak działają różne nowoczesne technologie?

Właśnie w tym celu stworzyliśmy warsztaty z drukiem 3D
Warsztaty  to cykl zajęć stacjonarnych mających na celu rozwój umiejętności dzieci, takie jak krytyczne myślenie, zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów oraz kreatywne myślenie.

W trakcie trwania warsztatów, dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w technologii druku 3D, nauczą się podstaw modelowania grafiki trójwymiarowej oraz zrealizują wspólny projekt, który zostanie wydrukowany przez naszą drukarkę 3D!

Zajęcia prowadzone będą w formie luźnej i kreatywnej zabawy i wykładów, podczas których dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w rysowaniu długopisem 3D, oraz projektowaniu modelu 3D w programie komputerowym, a także przeanalizują budowę i działanie prawdziwego robota kartezjańskiego, jakim jest drukarka 3D.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z możliwościami nowoczesnych technologii, pokazanie praktycznego przykładu zastosowania robotyki oraz rozwijanie ich umiejętności kreatywnego, analitycznego i przestrzennego myślenia !  

       Po ukończeniu cyklu zajęć, dzieci będą zaznajomione z:  

⇒ Projektowaniem trójwymiarowej grafiki komputerowej

⇒ Podstawami technologii druku 3D metodą FFF (Fused Filament Fabrication)

⇒ Możliwościami i ograniczeniami szybkiego prototypownia

⇒ Obsługą drukarki 3D oraz długopisu 3D

długopis 3d

Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma  certyfikat oraz wszystkie wydrukowane modele

Masz pytania? Chcesz zapisać dziecko na kurs? Napisz do nas! 🙂