Robotyka dla dzieci z Lego WeDo

Zapisy_na_warsztaty
NOWE ZAPISY NA ZAJĘCIA
1 lutego 2017
Robotyczny-Konkurs-Plastyczny
Robotyczny Konkurs Plastyczny
16 marca 2017

Każdy rodzic szukając zajęć dodatkowych dla dzieci zwraca uwagę przede wszystkim  na to, jakie korzyści może przynieść jego dziecku udział w nich.

Nasze zajęcia dla dzieci w Poznaniu: rozwijają zdolność logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię, uczą podstaw programowania, pozwalają nawiązać nowe przyjaźnie. Więcej o tym, ile korzyści przynosi robotyka dla dzieci można dowiedzieć się w naszej zakładce  DLACZEGO ROBOTYKA?

Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam na czym polegają zajęcia z zestawami Lego WeDo i Lego WeDo 2.0.

Na początek jednak odpowiemy na główne pytanie: czym właściwie wyróżniają się te zestawy na tle innych klocków Lego dostępnych na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta – klocki Lego WeDo dają możliwość  programowania.Cała konstrukcja tworzona podczas warsztatów Lego naprawdę „ożywa”- porusza się lub jeździ!

Sama opcja programowania nie była by tak bardzo znacząca gdyby nie elementy szczególnie odróżniające standardowy zestaw klocków Lego od Lego WeDo.

Lego WeDo zarówno pierwszej jak i drugiej generacji są wyposażone w specjalny HUB umożliwiający łączenie się z laptopem i odbieranie programu graficznego przygotowanego w specjalnej aplikacji komputerowej. Dodatkowo konstrukcje tworzone podczas kursów z Robotyki z Lego WeDo wykorzystują silniki. Umożliwiają one poruszanie się konstrukcji za pomocą ruchów obrotowych. Nie było by również mowy o robotach gdyby nie czujniki. Zestawy Lego WeDo dysponują dwoma rodzajami czujników – wychylenia ( pozwalający wyczuwać zmianę położenia ) i ruchu ( umożliwiający  np. sprawdzanie położenia przeszkody, czy zatrzymanie robota po jej napotkaniu) .

Każde zajęcia Lego dla dzieci zarówno w szkole jak i stacjonarne są podzielone na trzy główne etapy:

Pierwszy etap to BUDOWANIE czyli tworzenie robota przy użyciu klocków, HUB-a, czujników oraz silnika z instrukcji przygotowanej przez nas. Budowanie przynosi wiele radości.

Budowanie Lego WeDo

 

Nasze roboty Lego przypominają zwykle postaci, zwierzęta, pojazdy uwielbiane przez dzieci (słoń, ważka , bramkarz, wyścigówka). Każde zajęcia to inna postać  i inny rodzaj mechanizmu, który umożliwia ich poruszanie.

Lego WeDo 2

 

Gdy nasza konstrukcja jest już gotowa nadchodzi pora na kolejny etap: PROGRAMOWANIE

Uczestnicy dostają do dyspozycji nowoczesne laptopy z przygotowanym programem oraz wskazówki jak należy ułożyć sekwencję ruchów, aby robot poprawnie zadziałał. Program jest dostosowany do poziomu zajęć tak, aby dziecko mogło zrozumieć w jaki sposób robot będzie się poruszał.

 

Programowanie z Lego WeDo

 

Trzeci etap to ZABAWA 

Po pełnym skupieniu podczas budowania i programowania nadchodzi moment kiedy dzieci mają okazję sprawdzić działanie swoich robotów, ulepszyć je za pomocą dodatkowych klocków lub dokonać zamiany w programie kierując się własną wyobraźnią.

 

 

KAŻDE SPOTKANIE TO 45-60 MINUT WSPANIAŁEJ NAUKI POŁĄCZONEJ Z ZABAWĄ! 

Jeśli macie wątpliwości czy Wasza pociecha da radę zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia stacjonarne.

A jeśli są rodzice, którzy chcieliby aby w placówce ich dziecka odbywały się takie zajęcia – zachęcamy do kontaktu z nami  – możemy umilić pobyt Waszej pociechy i jego przyjaciół podczas przebywania w świetlicy.